0800757887
Продовжити покупки
Кошик
  • Крок 1. Список товарів
  • Крок 2. Оформлення товару

    Ваші дані

    Спосіб оплати

    ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СІБА УКРАЇНА»
    р/р UA453006580000026007013100497 у банку АТ "ПІРЕУС БАНК МКБ",
    03040, місто Київ, вул.Васильківська, будинок 2А, офіс 3А, тел.: 0800219111,
    код за ЄДРПОУ 41537223, ІПН 415372226503

    Спосіб доставки


    Вартість доставки

    Безкоштовно

    За цінами перевізника.

    За цінами перевізника

    Ми отримали Вашу заявку і зв'яжемося з Вами найближчим часом!

Як зберігати зернову каву в домашніх умовах

Як зберігати зернову каву в домашніх умовах

Підбадьорливий, насичений смак з улюбленими нотками, аромат, що проникає через рецептори до самої душі і незамінний ранковий ритуал, покликаний наповнити новий день незабутніми емоціями - це все про каву. Різновидів і форм випуску цього напою не злічити. Але справжні гурмани віддають перевагу зерновому формату. Адже його можна змолоти безпосередньо перед приготуванням, а отже - відчути всю багатогранність смаку й аромату готового напою. Звісно ж, ніхто не купує інгредієнти для однієї порції. Тому важливо знати, як правильно зберігати каву в зернах у домашніх умовах, щоб по-справжньому насолоджуватись не тільки першою чашкою, а й кожною наступною.

Скільки зберігається зернова кава?

Почнемо з того, що термін придатності кави різниться залежно від форми її випуску, тари та умов зберігання. У герметичній упаковці будь-який з варіантів - зернова, мелена, капсульна - не втрачає своїх якостей близько 1-2 років завдяки відсутності доступу кисню до свіжообсмажених цільних або змолотих зерен. Багато брендів випускають зернову каву в пакетах зі спеціальним дегазуючим клапаном. Принцип його роботи простий - за допомогою нього можна випустити вуглекислий газ, що утворюється під час охолодження зерен, але при цьому не пускаючи в упаковку згубний для вмісту кисень.

Після відкриття тари термін зберігання кавових зерен різко зменшується з кожним новим відкриттям упаковки. Як правило, він становить 3-4 тижні максимум, після чого від насиченості смаку й аромату залишається лише ледве вловимий відгомін. Саме тому дуже важливо правильно зберігати зернову каву, щоб вона якомога довше тішила вас первісними смаковими й ароматичними якостями.

Як зберігати каву в зернах? Вибираємо місце і тару

Насамперед варто зазначити, що насіння кави не витримує трьох основних чинників впливу навколишнього середовища:

  1. Кисень. Під його впливом зерна починають окислюватися і втрачати левову частку аромату і смаку. Досить залишити відкриту пачку на кілька годин, щоб випарувалася добра половина смако-ароматичних якостей.
  2. Вологу. Через неї зерна починають відволожуватися і готовий напій стає прісним. З цієї ж причини категорично не можна зберігати каву в холодильнику - конденсат, який утворюється і накопичується в зернах, призведе в підсумку до появи цвілі і 100%-го псування продукту.
  3. Сонячне світло. Ультрафіолет, як і надмірно висока температура зберігання, призводить до руйнування молекул, що відповідають за ароматичні ноти, на простіші сполуки, і напій перестає бути таким смачним.

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що зберігання зерен в домашніх умовах вимагає вибору сухого, прохолодного і захищеного від сонця місця. Кухонної шафки цілком достатньо. При цьому по сусідству в ній не повинні зберігатися спеції та пряні трави, будь-які продукти харчування з яскраво вираженим запахом, інакше ви ризикуєте відчути в готовому напої небажаний присмак усього, що кава встигне в себе увібрати за час зберігання.

Не менш важлива тара, яка, власне, і відіграватиме роль бар'єра між кавовими зернами і навколишнім світом. Є кілька варіантів, у чому можна зберігати кавове зерно:

  • Скляна банка. Вона здатна забезпечити максимальну герметичність. Єдина умова - відсутність сонячного світла, яке впливатиме на зерно через прозорі стінки банки.
  • Керамічна ємність. Знайти тару з кераміки, що щільно закривається, непросто, але можливо. Ідеально, якщо це буде ємність із кришкою, на якій присутні гумові вставки і затискачі. Тільки так можна максимально обмежити доступ кисню до вмісту.
  • Металева тара. Пересипати зернову каву в металеву ємність із кришкою - одне з оптимальних рішень. У такій тарі також є можливість зберегти смак і запах зерен максимально довго.

Зберігати каву в оригінальній упаковці після її розкриття можна, але не рекомендується, оскільки щільно запечатати її вже навряд чи вийде. Якщо ж відповідної ємності немає, потрібно акуратно розкрити пакет, зробивши мінімальний за розмірами отвір, взяти потрібну кількість зерен, після чого щільно його загорнути, попередньо випустивши повітря, що потрапило в упаковку, і закріпити затискачем для фіксації.

Категорично не рекомендується зберігати зернову каву в пластикових контейнерах, навіть якщо вони виготовлені з високоякісного матеріалу. Річ у тім, що кавові зерна мають властивість вбирати запахи, зокрема й пластику, що неодмінно позначиться на смакових якостях напою. Як варіант, можна використовувати дерев'яні ємності, але слід пам'ятати, що забезпечити герметичність такої тари практично неможливо, тому кава, що зберігається в ній, швидко "вивітриться".

Кава із зерна: обираємо смачний напій в інтернет-магазині Alta Kava

Ні для кого не секрет, що якість напою безпосередньо залежить від сировини, використовуваної для його приготування. Кава в зернах, термін зберігання якої обмежений низкою чинників, має бути від самого початку правильно упакована, а саме відразу ж після обсмажування, на піку прояву свого аромату. Саме тому важливо вибирати напій від перевірених часом брендів, чиї імена асоціюються з неперевершеною якістю.

В інтернет-магазині Alta Kava можна купити каву від відомих виробників. У каталозі представлені:

Тут кожен гурман знайде для себе бленд з ідеальним балансом міцності, гіркуватості, кислинки, повнотілості кави, який задовольнить його рецептори знайомим поєднанням або, навпаки, здивує чимось раніше незвіданим. А знаючи, як правильно зберігати зерно, ви зможете насолоджуватися улюбленою кавою з усіма її нотами смаку до останньої краплі.

Обсмажування кави: ступені, смак, відмінності

Обсмажування кави: ступені, смак, відмінності

На смак готового кавового напою впливає безліч чинників. Серед них сорт зерен кави, місце їхнього зростання і, звісно ж, обсмажування...

Вплив кави на організм людини

Вплив кави на організм людини

Завзяті гурмани і просто шанувальники кави знають, що це напій енергії, бадьорості та ясності розуму. Усього лише один ковток здатний...

Як вибрати інгредієнти для кавових і вендингових апаратів

Як вибрати інгредієнти для кавових і вендингових апаратів

Хороший чорний чай або густий гарячий шоколад забезпечують чудовий настрій, але замінити чашку кави, що бадьорить, вранці вони не можуть...